Weekend hobby
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» SIB de Bistrita
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeMon Oct 01, 2012 10:07 pm by Leo2003

» Magazin Trenulete Electrice si Accesorii - hgd.ro
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeSun May 06, 2012 2:59 pm by Admin

» Starting Bismarck (incepator)
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeThu May 03, 2012 10:39 pm by claurss

» Bismarck-ul meu
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeThu Apr 26, 2012 1:41 am by eddie

» Bismark - Hachette
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeSun Apr 22, 2012 4:53 am by eddie

» Sd. Kfz. 9 "FAMO" - Schwerer Zugkraftwagen 18t - Revell - 1:72
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeTue Apr 10, 2012 1:17 pm by raducindrea

» H.M.S. Beagle - Revell - 1:96
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeTue Apr 10, 2012 1:14 pm by raducindrea

» M26 PERSHING - Tamiya - 1:48
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeSun Apr 01, 2012 5:51 pm by eddie

» M2 A2 "BRADLEY" - Revell - 1:72
Starting Bismarck (incepator) I_icon_minitimeThu Mar 15, 2012 3:44 pm by eddie

Pingbox
Navigation
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ

visitor map

Starting Bismarck (incepator)

5 posters

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Tue Feb 28, 2012 12:36 am

Salutare tuturor si scuzati-ma ca dau buzna asa Very Happy sper ca nu sunt prea intarziat in ceea ce priveste constructia , am ratat startul pt ca am fost plecat din tara , insa m-am hotarat sa ma apuc si eu. Am intampinat ceva probleme dar am primit indrumare de la eddie , la sugestia caruia fac si postarile de acum incolo. Am pus cateva poze , in mod timid pt ca nici modelist nu ma pot numii , eu doar vreau sa fac vaporashul asta Very Happy
in ceea ce priveste pozele scuzati va rog improvizatiile.. va rog criticati daca e ceva in neregula.
Cu respect , denis.
Starting Bismarck (incepator) Dsc00011
Starting Bismarck (incepator) Dsc00012
Starting Bismarck (incepator) Dsc00013
Starting Bismarck (incepator) Dsc00014

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Tue Feb 28, 2012 12:48 am

Salut si bine ai venit printre noi!

Nu e rau ce ai facut pana acum, dar daca acesta este stadiul in care te afli in acest moment, nu ar fi rau sa continui in a respecta, pe cat posibil avand in vedere stadiul usor avansat al placarii zonei mediane, instructiunile din revista. Spre deosebire de publicatia celor de la DeAgostini, Hachete ofera informatiile destul de corecte, la fel si pasii de urmat, desi mai au unele probleme cu traducerea textului.

Inca odata bine ai venit, si asteptam cu interes evolutia constructiei tale.

Respect! Starting Bismarck (incepator) 2434037902

P.S. Revin cu o observatie. Sa slefuiesti bine acele zone in care a ramas adeziv intarit si resturi de hartie pentru a asigura planeitatea chilei!


Last edited by eddie on Tue Feb 28, 2012 1:28 am; edited 1 time in total
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Tue Feb 28, 2012 1:27 am

multumesc pentru cosmetizare eddie , astept pareri.

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by claurss Tue Feb 28, 2012 2:56 am

Bine ai venit printre noi, cei putini, Denis. Very Happy

Niciodata nu-i prea tarziu.

Ca sfat de la mine, si invatat de la raducindrea, un elastic mai lung te ajuta mult la fixarea filelor pana se usuca. Stii tu, un elastic d-ala sanatos de la chiloti. Sorry

Hat off

claurss
claurss
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 334
Join date : 2011-04-13
Age : 44
Location : Brasov

http://claurss.blogspot.com/

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Tue Feb 28, 2012 4:17 am

o sa incerc si asta Smile)) eu am folosit 2-3 elastice din acelea clasice in fazele initiale de fixare a bordajului, si cand l-am lasat sa se usuce am renuntat la 2 si am pus o funda de la flori Smile)

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Wed Feb 29, 2012 2:36 am

am revenit si in seara asta , cu noi progrese , sper eu importante
Starting Bismarck (incepator) Dsc00015
Starting Bismarck (incepator) Dsc00016
Starting Bismarck (incepator) Dsc00017
Starting Bismarck (incepator) Dsc00018
Starting Bismarck (incepator) Dsc00019

nu stiu sigur daca sunt corecte imbinarile dar am facut tot posibilul sa indepartez lipiciul uscat.
mi-am zis sa continui co bordajul inainte de a incepe placarea chilei...nu stiu cum o sa ma descurc la ultima parte a provei dar sper sa gasesc ceva Very Happy

ce vreau sa stiu e daca terminatiile dinspre chila ale vergelelor sunt corespunzatoare , adica daca ultima vergea plasata este la locul ei :-s
O seara buna tuturor sper sa reusesc sa fac maine seara si partea tribord a aceleiasi sectiuni.

PS. aparent am reusit sa ma descurc si cu adezivul asta pana la urma , trebuie lasat sa se usuce bine si vad ca e ok.

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Wed Feb 29, 2012 3:41 am

Daca vei fixa vergelele cu bolduri zonele concave si cu cleme/sfoara/elastice (de preferat sa-l asculti pe Clau Starting Bismarck (incepator) 364988687 )/carlige de rufe, nu ar trebui sa ai probleme. Vergelele de pe gurna par ok, insa cel mai sigur te consulti cu imaginile din numarul revistei care trateaza acea zona (un motiv in plus sa respecti indicatiile revistei pas cu pas, pentru a te putea ghida de imaginile prezentate acolo).

In ansamblu, Bsiamrck-ul tau se prezinta bine. Ma uit insa la a patra imagine, si brrrrrr... Incearcasa lucrezi putin mai ingrijit. Resturile de adeziv trebuiesc curatate imediat dupa aplicare. Aliniaza vergelele, mai alas ca ai suficiente repere. iti va fi mult mai usor cand vei executa urmatorul pas.

Cu speranta ca nu te va deranja sfatul meu, spor la modelit! Starting Bismarck (incepator) 2434037902
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by claurss Wed Feb 29, 2012 3:58 am

Sau foloseste un adeziv care se usuca transparent, de exemplu Moment Wood. E o poza aici:https://weekendhobby.forumotion.com/t12-unelte-necesare-pentru-carton. Avantajul e ca nu se vede cand se usuca. Wink
claurss
claurss
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 334
Join date : 2011-04-13
Age : 44
Location : Brasov

http://claurss.blogspot.com/

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Wed Feb 29, 2012 5:53 am

claruss , folosesc un adeziv cu actiune rapida cica , de la moment. Moment fix Wood care se usuca transparent.
sa il termin pe asta si apoi voi trece la un moment D3. arata asa de urat pt ca era inca umed Very Happy dar uscat arata ceva mai bine.

am facut asa "mizerie" pe el pt ca s-a mai dat pe langa in momentul in care presam vergelele intre ele si ca sa nu mai stau sa il culeg , am profitat de ocazie si l-am intins in ideea de a acoperii partile care nu veneau perfect in contact.

au reusit sa indepartez ceva adeziv uscat astazi , de pe partea mediana , zic eu , mult mai usor decat daca ar fi fost proaspat..
acum.. nus eu expert dar sper ca am ales cum trebuie.
and btw eddie , nu ma deranjeaza Very Happy asa cum am zis , astept critici Wink) laudele la sfarsit.

multumesc pt suport si timp acordat in citirea si observarea pozelor

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Wed Feb 29, 2012 5:56 am

Starting Bismarck (incepator) 1839924927 Cu drag!
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Wed Feb 29, 2012 10:18 pm

am revenit , cu progrese in constructie Smile

Starting Bismarck (incepator) Dsc00020
Starting Bismarck (incepator) Dsc00021
Starting Bismarck (incepator) Dsc00022
Starting Bismarck (incepator) Dsc00023

am atasat inca o vergea in partea mediana a bordajului si am continuat cu cealalta parte de bordaj , nu am terminat-o insa pt ca ultimele vergele au avut nevoie de ceva sustinere asa ca mai bine nu m-am grabit.

am si o poza , cred ca ultima cu ceea ce am facut aseara , ca sa vezi Claurss ca se usuca transparent.
Totodata am incercat sa lucrez putin mai "curat" pe suprafata vergelelor , insa spre capete voi curata la final.

Incep sa raman fara adeziv deci voi trece la Moment D3 sa vedem ce e si de capul lui.
O seara buna tuturor.

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Thu Mar 01, 2012 4:32 am

Incepe sa semene cu o nava... Semn bun, zic Starting Bismarck (incepator) 390093941
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Fri Mar 02, 2012 2:09 am

buna seara. am si pentru azi progresele Very Happy
Nu m-am putut abtine sa nu aplic cateva vergele pe chila Smile) se potriveau prea bine.
in continuare as vrea sa merg spre pupa , sa las prova mai la final.. inca ma sperie modul in care ar trebui sa fie aplicate vergelele.

Starting Bismarck (incepator) Dsc00024
Starting Bismarck (incepator) Dsc00025
Starting Bismarck (incepator) Dsc00026
Starting Bismarck (incepator) Dsc00027
Starting Bismarck (incepator) Dsc00028
am terminat si partea de prova care nu o astupasem aseara. mai erau 2 vergele de pus -- le-am rezolvat.

eu sper sa nu considerati progresul mic , desi este Smile)

in final o seara buna si o primavara cat mai frumoasa si inflorita >Very Happy<

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Fri Mar 02, 2012 4:06 am

Cu siguranta este alegerea ta si numai a ta, dar eu imi sustin punctul de vedere din primul post, si anume:

eddie wrote:Nu e rau ce ai facut pana acum, dar daca acesta este stadiul in care te afli in acest moment, nu ar fi rau sa continui in a respecta, pe cat posibil avand in vedere stadiul usor avansat al placarii zonei mediane, instructiunile din revista. Spre deosebire de publicatia celor de la DeAgostini, Hachete ofera informatiile destul de corecte, la fel si pasii de urmat, desi mai au unele probleme cu traducerea textului.

Ma linisteste oarecum gandul ca mai urmeaza o placare.

P.S. Poti sa ne dai si PIN-ul? Starting Bismarck (incepator) 390093941
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Fri Mar 02, 2012 5:25 pm

Smile)))) e expirat din 2005 Very Happy sincer nici nu stiu pinul era un card vechi al memei.
tocmai m-am intros de la praktiker mi-am luat adeziv Very Happy.
sper sa pot face si azi cate ceva.

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Sat Mar 03, 2012 4:38 pm

buna dimineata . scuzati va rog absenta de aseara ..:"> nam apucat .
Dar de lucrat am mai facut cate ceva.
pe de alta parte am si o mica problema...:-? ok.. doua probleme

Starting Bismarck (incepator) Dsc00029
Starting Bismarck (incepator) Dsc00030
Starting Bismarck (incepator) Dsc00031
Starting Bismarck (incepator) Dsc00032

cam asa arata . marog si am mai completat putin din bordajele pupa.
problema mea este la mijloc... 1. faptul ca daca continui sa le aliniez , chiar daca nu in aceasta forma , latimile vor fi lafel indiferent daca mut mai la stanga sau la dreapta vergelele , si , imi ramane spatiul ala acolo care sincer nush cum a aparut pt ca de lucrat am lucrat lafel in ambele parti:-s
iar a doua problema e ca am lipit 2 vergele in plus la mijloc.. m-a derutat un alt site de indrumare pe care ma mai uitam dupa tip-s uri
(si nu il pot pune pt ca New members are not allowed to post external links or emails for 7 days, dar la ala sectiunea mediana era continuarea bordajului iar cea dinspre prova o realiza decupand din ce in ce mai mult din gervele "V" shape.)

inspre prova e ok , am facut conform revistei. insa imi este cam greu acum pentru ca atunci cand am luat primele numere am avut proasta inspiratie sa scot revistele din punga si sa amestec betele Very Happy
daca as combina putin tacticile de lipire pe care leam vazut acolo si cele din revista , as putea sa indrept nu cred ca ar fi mare problema insa ce ma fac cu spatiul ala. eu l-as putea acoperii dar e posibil sa raman cu o vergea in minus..:-? am vazut prin revista ca pe la 10-11 mai scriu numerele de control ale vergeleleor pe fiecare parte insa in numerele urmatoare numai au asa ceva.
o sa termin si astazi sper penultima parte a bordajului pupa sa vad ce si cum. o alta intrebare ar fi ce tratament aplic vergelelor in zona gurnelor gaurite dinspre pupa. presupun ca peacolo ar trebuii sa treaca axurile port elice..daca ne si dau asa ceva. sa lipesc normal si apoi dupa intariri sa revin cu o bormasina si un burghiu fin pentru gaura?
Eu ma apuc mai pe dupamiaza de lucru daca am si sfaturile ar fi simai bine ..
ma inclin , o zi buna Very Happy

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by raducindrea Thu Mar 08, 2012 1:22 am

Daennix - problema gaurii aleia e modul in care ai ales sa plachezi. Cre' ca de-aia insista si Eddie sa respecti ce scrie in revista....
Uite aici cum arata al meu Bis, in faza in care esti tu acum:

https://weekendhobby.forumotion.com/t17p45-the-battleship-bismark#958

Daca ai fi respectat modul de filare si simetria - nu-ti raminea uritenia aia. Dar, avind in vedere ca mai e oricum de filat o data - nu prea conteaza. Gaura o poti umple linistit cu o fila taiata la dimensiuni, asa cum si la ailalta problema poti repara cum ti se pare mai la indemina in momentul asta.

Ideea e insa ca la urmatoarea filare sa respecti ce scrie in revista, pentru ca altfel.... o da fie pacat de munca ta Sad

In rest - spor mult si bun venit printre noi, ca sa-ti dau si o primire oficiala Very Happy
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Thu Mar 08, 2012 3:16 am

de astupat , rezolv eu acolo cu o vergea taiata la dimensiuni,problema era sa nu raman in lipsa.
am mai lucrat zilele astea pe la el , insa nu imi pot da seama cum sa realizez o constructie eficienta la prova.. nu stiu cum sa le fixez.mi se par prea contorsionate Sad

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Thu Mar 08, 2012 5:01 am

E mai simplu decat pare la prima vedere. Important este ca vergelele sa se sprijine pe (sa faca contact cu, sa fie lipite pe) toate coastele. Continui cu un citat dintr-un post care se regaseste foooaaaarte aproape (pe prima pagina a topicului tau) scris tot de mine:

"Daca vei fixa vergelele cu bolduri zonele concave si cu cleme/sfoara/elastice (de preferat sa-l asculti pe Clau Starting Bismarck (incepator) 364988687 )/carlige de rufe, nu ar trebui sa ai probleme."

Completez prin a adauga si alte variante de inlocuire a boldurilor: cuisoare foarte subtiri (0,8 mm), piuneze si alte asemenea de la raioanele de papetarie si nu in ultimul rand, deshtele, de a caror durere se plangea Radu in topicul lui (ti-a oferit link-ul)...

Been there, done that Starting Bismarck (incepator) 2434037902
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by claurss Thu Mar 08, 2012 5:49 am

Denis, daca ramai fara file, da-mi un PM si vorbim. Pot sa-ti mai trimit cateva, ca eu am luat mai multe Wink

Spor.
claurss
claurss
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 334
Join date : 2011-04-13
Age : 44
Location : Brasov

http://claurss.blogspot.com/

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Thu Mar 08, 2012 7:44 pm

multumesc pentru sfaturi :* o sa ma apuc acum sa vad ce mai pot face pe la pupa , apoi sa las "desertul " de la prova la sfarsit
cred ca pot face rost de pioneze dealea cu maner care pot fi scoase , dar mi se pare destul de crud sa le infig asa in vergele:)).
adevaratul chin cred ca vine la pilitul coastelor pt obtinerea suprafetei de contact..
De carlige nu poate fi vba , carligele mamei au deschiderea prea mica Smile))
va tin la curent cu ce mai patesc , si multumesc mult ptru interventii Very Happy
de asemenea multumesc mult claurss pt suport Very Happy

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Thu Mar 08, 2012 10:40 pm

Daennix wrote:dar mi se pare destul de crud sa le infig asa in vergele:)).

Fara mila, Denis! Suprafata va mai fi acoperita cu un strat de vergele + chit + grund + vopsea + lac. Asa ca vom stii doar noi ce-au suferit... Starting Bismarck (incepator) 390093941
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Thu Mar 08, 2012 11:10 pm

Smile))) mi-e mai mila de munca mea decat de ele in cazul in care plesneste vreuna:)))) chit-grund-lac... presupun ca nu oferite de Hachette Wink)

in orice caz.. cam asta e progresul pana acum
Starting Bismarck (incepator) Dsc00033
Starting Bismarck (incepator) Dsc00034
Starting Bismarck (incepator) Dsc00035
Starting Bismarck (incepator) Dsc00036
Starting Bismarck (incepator) Dsc00037

vergelele alea de pe burta nu sunt lipite inca deaia arata stramb in una din poze Very Happy nam manichiura facuta ca sa le pot tine cu mana in poza Wink)
dupa ce am patit cu alea initiale pe care leam lipit gresit , nu le mai lipesc pe astea pana nu sunt sigur Very Happy
in partea de pupa sper ca totul se incadreaza cum trebuie, am facut ceva probe cu bucata aia alba de ax porelica Very Happy ramane putin spatiu dar sper sa nu fie mare inginerie
in ceea ce priveste terminatia vergelelor la pupa , desi mi se parea anormal sa le las mai lungi si sa le tai la final , asa cum zic astia in revista , leam facut cum au cerut ei. Mi se parea mai firesc sa le tai direct la linie.
am lasat lipiciul sa se usuce deocamdata si voi continua maine in limita timpului alocat;))

deci sa optez pt inteparea cu pioneze dealea cu maner ca si modalitate de fixare la prova?:-/

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by eddie Thu Mar 08, 2012 11:41 pm

1. "mi-e mai mila de munca mea decat de ele in cazul in care plesneste vreuna"

Ideea este ca esti intr-o etapa in care inevitabilele mici accidente se mai pot repara/nu vor avea influenta asupra calitatii finale a modelului.

2. "chit-grund-lac... presupun ca nu oferite de Hachette"

Presupui bine Starting Bismarck (incepator) 390093941

3. "n-am manichiura facuta ca sa le pot tine cu mana in poza"

Am citit undeva despre efectele dezastruoase ale reactiei dintre lacul de unghii si banalul aracet... affraid

4. "nu le mai lipesc pe astea pana nu sunt sigur"

O regula de aur in modelism si nu numai: "De sapte ori masoara si odata taie!".

5. "in partea din spate / la pupa sper ca totul se incadreaza cum trebuie"

Fotografiile nu mi se par suficient de concludente. Bucata alba este o piesa din rasina. Poti sa faci o poza cu ea pe pozitie.

6. "deci sa optez pentru inteparea cu piuneze dealea cu maner ca si modalitate de fixare la prova?"

Cu incredere!

P.S. Sper sa nu te deranjeze cuvintele re/scrise de mine cu litere ingrosate (ar mai fi multe). Personal consider ca felul in care ne exprimam, verbal sau in scris, este o forma de respect pentru cei carora ne adresam si in primul rand pentru noi insine.

Starting Bismarck (incepator) 2434037902
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Daennix Fri Mar 09, 2012 1:31 am

da...da... nu ma supar:)
am scris cu emotie:P
pai atunci sper sa gasesc un loc pe langa casa din care sa pot sa imi iau PIUNEZE cum spui tu :d sa ma apuc de treaba
Smile
acceptam criticile de orice fel , respectam Razz

Daennix
Sargento de Tercera
Sargento de Tercera

Posts : 40
Join date : 2012-02-26
Age : 34
Location : Constanta

Back to top Go down

Starting Bismarck (incepator) Empty Re: Starting Bismarck (incepator)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum