Weekend hobby
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» SIB de Bistrita
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeMon Oct 01, 2012 10:07 pm by Leo2003

» Magazin Trenulete Electrice si Accesorii - hgd.ro
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeSun May 06, 2012 2:59 pm by Admin

» Starting Bismarck (incepator)
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeThu May 03, 2012 10:39 pm by claurss

» Bismarck-ul meu
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeThu Apr 26, 2012 1:41 am by eddie

» Bismark - Hachette
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeSun Apr 22, 2012 4:53 am by eddie

» Sd. Kfz. 9 "FAMO" - Schwerer Zugkraftwagen 18t - Revell - 1:72
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeTue Apr 10, 2012 1:17 pm by raducindrea

» H.M.S. Beagle - Revell - 1:96
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeTue Apr 10, 2012 1:14 pm by raducindrea

» M26 PERSHING - Tamiya - 1:48
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeSun Apr 01, 2012 5:51 pm by eddie

» M2 A2 "BRADLEY" - Revell - 1:72
Dar Mlodziezy I_icon_minitimeThu Mar 15, 2012 3:44 pm by eddie

Pingbox
Navigation
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ

visitor map

Dar Mlodziezy

+3
heltauer
eddie
raducindrea
7 posters

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Dar Mlodziezy Empty Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Sun Apr 10, 2011 11:45 pm

Am sa incep postarile pe noul forum cu un model pe care nu l-am pus inca nicaieri - Dar Mlodzizey, un kit de carton cumparat de la http://www.papermodel.ro/. Recunosc ca intial am fost complet depasit de ce anume trebuia sa fac, in momentul in care am deschis revista.... Asa ca am "pus-o bine" si am uitat de ea o vreme. Apoi, in momentul in care am ramas fara serviciu (acu' o saptamina, aproximativ) m-am gindit ca ar fi un moment bun sa ma apuc de constructie, asa ca primul lucru pe care l-am facut a fost sa incep traducerea instructiunilor. Odata inceputa actiunea asta - am constatat ca nu e atita de complicata constructia, asa ca m-am apucat de lipit si taiat - si cam asta a iesit pina acuma:

Asta e prima poza cu chila, pe care am obtinut-o prin lipirea celor 3 parti componente pe 2 bucati de carton:

[img]Dar Mlodziezy Bismark002.th

Dupa cum se vede - inca nu erau decupate toate fantele coastelor. Oricum - timpul necesar decuparii fantelor l-am folosit in paralel la lipirea si uscarea coastelor:

[img]Dar Mlodziezy Bismark004.th
[img]Dar Mlodziezy Bismark003.th

Si apoi a urmat "nebunia" rutinei decupatului celor 23 de coaste. De retinut 3 aspecte: primul e ca, dintr-un motiv necunoscut mie - in kit apar coastele orizontale 2L si 2P de doua ori, ceea ce NU e necesar! Apoi, pe aceleasi coaste dublate apare o greseala de tipar: coasta 12 (W12) apare mentionata de doua ori, in vreme ce W13 nu apare deloc; e evident o greseala, si coasta 13 vine acolo unde apare W12 a doua oara. Apoi (si asta mi se pare o greseala destul de mare!): in instructiuni se mentioneaza ca incusiv piesele 4 si 5 se lipesc pe carton de 1 mm. Ceea ce n-are nici o legatura cu fantele lasate pentru potrivirea pieselor 4 si 5 pe coastele W14-W23, dupa cum se vede cred si in poze. In concluzie - eu am largit fantele respective, pentru a permite introducerea ultimelor piese din osatura.

Aici aveti citeva imagini cu coastele decupate si pregatite de asamblare:
[img]Dar Mlodziezy Dar001.th
[img]Dar Mlodziezy Dar002.th
[img]Dar Mlodziezy Dar003.th

Osatura inainte de piesele 4 si 5:
[img]Dar Mlodziezy Dar005.th
[img]Dar Mlodziezy Dar010.th
[img]Dar Mlodziezy Dar008.th
[img]Dar Mlodziezy Dar006.th

Si dupa fixarea acestora:
[img]Dar Mlodziezy Dar016.th
[img]Dar Mlodziezy Dar015.th
[img]Dar Mlodziezy Dar014.th
[img]Dar Mlodziezy Dar022.th
[img]Dar Mlodziezy Dar019.th
[img]Dar Mlodziezy Dar018.th

Si in fine - ultima etapa inainte de a trece la lipirea puntilor: cum cele 3 elemente ce formeaza puntea se lipesc pe cele 23 de coaste - evident "imbinarea" dintre ele se presupune ca se va face pe cite una dintre coaste. Si cum am considerat ca o sa am mai mult batai de cap decit altceva incercind sa le lipesc asa - am preferat ca in zona de imbinare a celor 3 bucati de punte sa lipesc in prealabil cite o bucatica de hirtie, pentru a asigura zona de contact. Rezultatul - in poza de mai jos:

[img]Dar Mlodziezy Dar017.th

Cam asta ar fi ce-am realizat pina acum. Revin cu poze pe masura ce inaintez in constructie.
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by eddie Tue Apr 12, 2011 6:59 am

Mi-am luat belet in primul rand!
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Tue Apr 12, 2011 7:03 am

Poi no! Inca erau locurile libere si multe Twisted Evil
In alta ordine de idei - ar fi trebuit sa pun asta seara noul set de poze - da' mi-o fo' lene Embarassed
Da' de laudat ma pot lauda: exteriorul ii gata, cel putin in prima faza (nu stiu daca or mai urma si altele, da'.... Very Happy ). Is puse puntile, bordajul ii facut, is montate ancorele, elicea si cirma.
Si miine bag si poze Wink
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by eddie Tue Apr 12, 2011 7:05 am

Da' nu pierzi timpul!
Abia astept sa le vad. Pune si o poza cu ce va fi sa fie. Am cautat pe site-ul lui Papy dar nu mai are revista (kit-ul).
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Tue Apr 12, 2011 2:52 pm

@eddie - sa nu uitam ca de cca. o saptamina jumate nu mai am serviciu; deci cu timpul stau foaaaaarte bine Smile

Cam asta ar vrea sa fie la final:
Dar Mlodziezy Polish
Bineinteles ca nivelul detaliilor e extrem de scazut.... Oricum - fiind primul model pe care il fac pe carton - mie mi se pare destul cit de detaliat e (de fapt - e unul din motivele pentru care am ales kit-ul asta in detrimentul altora...). Si asa is un pic speriat la gindul ca in citeva zile ajung la pinze - si acolo cre' ca o sa ma declar complet depasit.... Embarassed affraid
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by heltauer Tue Apr 12, 2011 3:35 pm

Off-topic:
Senior General de Ejercito, cam in ce domenii ati dori sa activati (ce stiti sa faceti)? Sau ai castigat la Loto si ai renuntat de buna voie la scarbiciu Radule? santa
Te intreb pentru ca ... nu se stie niciodata.

On-topic:
Si eu care te credeam un incepator sadea, asa ca mine Wink Foarte faina "barca" si cred eu ca o sa te descurci si cu velatura. Nu-i dracu atat de-al dracu pe cat vrea sa para de-al dracu (adaptare de Florin Vlad dupa o vorba din strabuni Wink )

Mult succes la toate.
heltauer
heltauer
Soldado de Primera
Soldado de Primera

Posts : 17
Join date : 2011-04-12

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Tue Apr 12, 2011 3:41 pm

Poi de felul meu - io cu Logistica.... Momentan INCA mai fac pe Consultantul in Managementul Logisticii Smile Cit despre ce stiu sa fac - dupa cum bine se vede - MULTE Very Happy
He he - mi-ar fi placut mie sa cistig la Loto si sa pot renunta.... Da' de tura asta s-or gindit domnii ca daca tot imi expira contractul - ia hai sa facem un saving si sa nu-l mai prelungim....

Si sa stii ca in domeniul asta sint incepator! E prima barca de carton, asa cum SIB-ul e prima incercare de modelism ever... Atita numa' ca imi place sa fac tot ceea ce fac cit de bine se poate, din prima Embarassed

(imi place adaptarea Very Happy )
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by eddie Tue Apr 12, 2011 3:54 pm

Tare frumoasa "barcuta". Cand voi termina cu rumegusul prin casa ii fac si eu o vizita lui Papy...
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Tue Apr 12, 2011 3:58 pm

No si sa revenim un pic la constructie:

Pasul 1 - m-am ocupat de cavalet, care e compus din 5 parti si e relativ simplut de pus laolalta. Piesele sint lipite pe carton de 1,5 mm, deci e si indeajuns de stabil:

Dar Mlodziezy Dar002.th
Dar Mlodziezy Dar003.th
Probabil ca la un moment dat o sa ma ocup si de acoperirea partilor ramase "necolorate", aspect care de altfel apare destul de des si de aiurea si la nava in sine; desi teoretic exteriorul e printat gata colorat - eu personal nu prea vad cum ai putea sa asmblezi totul fara sa ramina zone descoperite, unde sa se vada cartonul.... Sad Asa ca, probabil, daca oi mai avea chef la final - o sa si vopsesc atari zone.

Revenind la constructie - intii de toate iata puntile asezate la locul lor:
Dar Mlodziezy Dar004.th
Aici imbinarile au fost relativ usoare, insa am avut de ajustat pe ici pe colo colturile coastelor care cu ocazia asta am putut observa ca nu erau perfect asezate (nu ca m-ar fi mirat foarte tare Embarassed). Pasul urmator a fost placarea cocii si aici m-am lovit de primele problemute.

Intii de toate - nu-ti spune nimeni cit anume din file va veni acoperit de fila urmatoare, nu stii exact cit de sus (sau jos) trebuie sa lipesti, practic totul e un fel de incercare "la noroc". Am incrcat tot felul de variante de asezare pre-lipire, ca sa vad cine unde vine - da' nicicum nu-mi iesea la fix... Asa incit am purces la lipire dupa bunul simt, cu speranta ca a iesi totul cum trebuie. Si, cu citeva mici exceptii - totul a iesit asa cum m-am asteptat:

Dar Mlodziezy Dar005.th
Dar Mlodziezy Dar015.th
Problemutele au aparut dupa lipirea primului rind de file, cel de sub apa, cind am constatat ca urmatoarele n-au cum sa acopere si asa-zisa zona de contact de pe filele anterioare si sa si ajunga pina la nivelul puntilor. Si aici chiar nu inteleg ce as fi putut face rau, atita vreme cit in partea de jos abia daca filele ating capatul osaturii...N-aveam deci cum merge cu ele mai in sus! (si deja am un motiv pentru vopsire, cel putin al partii rosii, ca acuma pe ici pe colo se vad liniile si sagetutele de ghidaj). Apoi, la babord (sper ca am nimerit termenul!) (nu se vede in poza ca n-am vrut eu sa se vada Very Happy Embarassed) fila centrala nu a vrut nicicum sa potriveasca asa cum ar fi trebuit, asa ca la zona de imbinare cu urmatorul rind de file, exact pe centrul navei, in spatiile dintre cele 3 coaste centrale am doua adincituri Sad. Ce-am mai constatat e ca in zona de sub cirma nu e planificata de catre producator nici un fel de acoperire a scheletului, bucatica aia raminind goala; asa ca am construit eu 2 bucatele rosii din rezerva oferita in revista si am acoperit zonele alea.
Urmatorul pas care mi-a dat batai de cap au fost partile laterale ale galbionului. Nici batut n-am inteles dupa decupare cum doamne ar fi trebuit sa lipesc piesele alea ca sa iasa ce se presupunea ca ar trebui sa iasa; asa ca n-am avut ce face si am improvizat un pic, am "cioplit" piesele pe ici pe colo si intr-un final le-am lipit cum am considerat eu ca e mai aproape de adevar. Intr-un final - ma multumeste indeajuns ce a iesit:

Dar Mlodziezy Dar013.th
Dar Mlodziezy Dar014.th

Apoi, am trecut la confectia si respective liprea elicei - si am mai constatat o greseala, de data asta de proiectare (cel putin eu asa consider!):

Dar Mlodziezy Dar006.th
In imaginea asta (care e din instructiunile de asamblare) am incercuit cu rosu pozitia in care (logic!) ar fi trebuit sa se afle propulsorul.
Ei, problema apare pe filele de bordaj, unde marcajul respectiv (incercuit mai jos cu galben) e mult mai sus! Elicea nici macar nu are cum sa incapa acolo:

Dar Mlodziezy Dar0072.th
Asa ca - eu am lipit elicea mai jos, unde am considerat eu ca ar trebui sa se afle. N-am fost sigur insa daca sa decupez bucatica aia unde ziceau ei sa pun elicea, si care acuma e ramasa in aer - asa ca astept sugestii: o las asa cum e - sau o dau jos?
Aici - inca 2 poze cu zona respectiva (propulsor - cirma):

Dar Mlodziezy Dar008.th
Dar Mlodziezy Dar006.th

Am mai avut de pigulit un pic la nasul navei, unde nu am putut (din motive in special dependente de prostia-mi....) folosi piesa oferita de ei pentru rigidizare, asa ca a trebuit din nou sa improvizez, dar pina la urma nu arata chiar aiurea Wink:

Dar Mlodziezy Dar011.th
Dar Mlodziezy Dar012.th

Si-n fine - ultimul pas pe ziua de ieri - ancorele; inca un pic de migaleala si piguleala cu un rezultat fain la final:
Dar Mlodziezy Dar010.th
Dar Mlodziezy Dar009.th

Si de final - o poza cu barcuta pe cavalet, asa cum e ea acum:
Dar Mlodziezy Dar016.th

Pe miine sau poimiine - episodul urmator. Astept sugestii cu privire la finisaj! (si nu numai...)
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Tue Apr 12, 2011 3:59 pm

eddie wrote:Tare frumoasa "barcuta". Cand voi termina cu rumegusul prin casa ii fac si eu o vizita lui Papy...

Si ast kit o si fost tare ieftinuc.... Ca nu am vrut sa ma arunc la chestii scumpe si complicate, pina nu vad cu ce se papa cartonul Smile
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by heltauer Tue Apr 12, 2011 3:59 pm

OK, si eu tot in logistica am activat pana acum un an juma' asa ca ceva ceva cunosc (din pacate doar pe la Sibii, si e neaparat germana si SAP + in cazul tau relocare). Pe aici apar astfel de posturi cam o data la doua–trei luni si sunt bine platite. De exemplu eu acum astept raspuns de la Brandl (automotive) exact pe un astfel de post (in prezent fac DTP pentru patru tipografii din Germania si corectez declaratii fiscale pentru firme din aceeasi tara).
Daca esti interesat, da un semn si te voi tine la curent cu ce este pe aici (daca esti de acord cu mutarea la Sibiu).
Wieder on-topic:
Eu am mai cochetat cu navo-modelismul pe la 10-11 ani (adica acum 20 de ani) dar asa ca orice copil. Cu auto-modelismul insa, am ajuns in clasa a saptea la faza nationala de la Navodari (atunci). Si apoi pauza totala.
Asa ca pot spune ca habarnist ma cheama Very Happy
Dar ajunge cu vorbaria si sa punem mana sa mai si muncim ca de-aia nu avem tot ce vrem Very Happy
heltauer
heltauer
Soldado de Primera
Soldado de Primera

Posts : 17
Join date : 2011-04-12

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by eddie Tue Apr 12, 2011 4:52 pm

Avand in vedere ca singura mea experienta cu cartonul a fost acum mai bine de 20 de ani, sugestii nu prea am ce sa ofer. Mai ales ca nu mi-a spus nimeni la vremea respectiva ca acele pagini din revista puteau fi lipite pe carton Sad (oricum, a stat ani buni in vitrina din sufragerie Wink). Asa ca stau pe locul meu din primul rand (Very Happy) si admir.
Doar ca privitor neavizat, imi permit o parere personala. Estetic vorbind, cred ca acel pseudosuport de elice ar merge dat jos. Parca si in schita pe care ai atasat-o lipseste.
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Tue Apr 12, 2011 5:01 pm

Poi in schita lipseste - ca in schita e la locul LUI; adica in spatele elicii... Tocmai aici era problema Sad
Da' sa stii ca si eu ma gindeam sa il dau jos Very Happy
Mai asteptam 2-3 voturi si apoi decidem;)
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by johnreno36 Wed Apr 13, 2011 2:07 am

Salut Radule, am reusit. Salut si colegilor. Chiar daca-i din carton, e faina tare barcuta aia. Parerea mea e ca daca a fost prevazuta cu elice, ar trebui sa stea la locul ei. Nu arata rau.

johnreno36
Soldado de Primera
Soldado de Primera

Posts : 10
Join date : 2011-04-13
Age : 48
Location : Bucuresti via Breaza-Prahova

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by Tomcat Wed Apr 13, 2011 2:11 am

Salutare boierii Dvs. Scuze de nonsalanta cu care-mi fac intrarea, dar...... daunazii am gasit acest forum, si mi-am zis in sine...... de ce nu, asa ca iata-ma.
Radule..... felicitari si la mai mare cheers si te urmaresc indeaproape cu evolutia lucrarilor, deci....... daca mai ai belete pentru niscai-va loc si pentru mine pe corabia ta....... atunci trimitemi si mie unul.
Spor sa ai si ....... sunt cu ochii pe tine.

Tomcat
Teniente
Teniente

Posts : 258
Join date : 2011-04-13
Age : 48
Location : Brasov

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Wed Apr 13, 2011 2:54 am

Bun venit la toata lumea.
Inca sint destule locuri in primul rind Smile
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Wed Apr 13, 2011 2:56 am

johnreno36 wrote: Parerea mea e ca daca a fost prevazuta cu elice, ar trebui sa stea la locul ei. Nu arata rau.
De-acord cu tine. Atita numa' ca acolo unde ar trebui conform cu desenul de pe fila sa o pun - nu incape Very Happy Deci - o trebuit sa o asez unde o incaput Sad
Da' eu zic ca nu arata rau Wink
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by Tomcat Wed Apr 13, 2011 3:11 am

Si totusi, Radule...... o mica remarca.......
Nu vreau sa par carcotas, si nu prea cade bine, dar..... incearca macar pe viitor ca (virgula) canturile pieselor sa le ajustezi cu un creion de culoare cat de cat apropiata piesei cu pricina, garantez ca rezultatul v-a fi cu totul altul. Chiar si cu o banala mina de creion efectul obtinut v-a fi deosebit.
respecte profunde si scuze pentru...... observatie. jocolor

Tomcat
Teniente
Teniente

Posts : 258
Join date : 2011-04-13
Age : 48
Location : Brasov

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Wed Apr 13, 2011 3:15 am

Pfff.... asta remarca o stiam Very Happy mai ales de la tine Razz
Dar stai linistit; la final o sa le rezolvam pe toate; ar fi pacat sa le las asa, nu? Smile
Dar cum n-aveam la indemina culorile necesare pentru fiecare piesa in parte - doar ancora am colorat-o; restul - cind a fi gata cu totul.

Si...am si eu o rugaminte in afara subiectului: fa si tu pozica ceea mai mica Wink
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by johnreno36 Wed Apr 13, 2011 3:45 am

Radule acolo unde ai montat elicea, din ce am vazut eu mai trebuie taiat un colt deasupra ei si va fi exact ca in schita sau nu am inteles eu bine

johnreno36
Soldado de Primera
Soldado de Primera

Posts : 10
Join date : 2011-04-13
Age : 48
Location : Bucuresti via Breaza-Prahova

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Wed Apr 13, 2011 3:53 am

johnreno36 wrote:Radule acolo unde ai montat elicea, din ce am vazut eu mai trebuie taiat un colt deasupra ei

Poi vezi? Tocmai aici e problema Smile) Ca TEORETIC fix unde-i coltul ala ar fi trebuit montata elicea Very Happy Si ACOLO nu potrivea nicicum. De-aia intrebam mai sus daca sa tin sau sa tai coltul ala acum ca elicea e in alta parte. Pina acuma e 2-0 scorul in favoarea taiatului Wink
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by eddie Wed Apr 13, 2011 3:57 am

Inca un vot. Mai trebe maxim doua si soarta "coltului" e pecetluita Very Happy
eddie
eddie
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 349
Join date : 2011-04-12
Age : 46
Location : Bucuresti

http://www.ngalaxy.ro

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by raducindrea Wed Apr 13, 2011 4:01 am

Clar! Nici nu se discuta Smile

In alta ordine de idei - atita de tare imi place ferestruta asta de quick reply de mor! Very Happy cheers
raducindrea
raducindrea
General de Ejército
General de Ejército

Posts : 519
Join date : 2011-04-10
Age : 46
Location : Bistrita

http://pierdut-inauntru.blogspot.com

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by Tomcat Wed Apr 13, 2011 4:06 am

Atunci votez si eu ..... pentru taiat, deci............ adjudecat ori ba ?
Tot OFF TOPIK - acum e bine, sau mai mica ? Neutral


Last edited by Tomcat on Wed Apr 13, 2011 4:12 am; edited 1 time in total

Tomcat
Teniente
Teniente

Posts : 258
Join date : 2011-04-13
Age : 48
Location : Brasov

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by johnreno36 Wed Apr 13, 2011 4:08 am

Taie coltul, dar lasa elicea la locul ei

johnreno36
Soldado de Primera
Soldado de Primera

Posts : 10
Join date : 2011-04-13
Age : 48
Location : Bucuresti via Breaza-Prahova

Back to top Go down

Dar Mlodziezy Empty Re: Dar Mlodziezy

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum